zāles pļāvēji inams.lv

Viss, kas jums jāzina, lai iegādātos pareizo pļāvēju

Zāles pļāvēja ceļvedis: Viss, kas jums jāzina, lai iegādātos pareizo pļāvēju

Nekas nepadara sliktāku noskaņojumu saulainā dienā kā nepareizs zāles pļāvējs. Par laimi, notiek arī pretējais. Pareizais pļāvējs var padarīt jūsu zāliena pļaušanu par hobiju. Ja zināt, ka jums ir nepieciešams jauns zāles pļāvējs, bet neesat pārliecināts, cik liels zāles pļāvs jums ir nepieciešams vai kādas funkcijas jūs varētu vēlēties, neuztraucieties. Izmantojiet šo rokasgrāmatu, lai izvēlētos pareizo pļāvēju un patīkamus mirkļus.

1.solis – stumjams vai braucams?

Pirmais solis ir izvēle starp stumjamu pļāvēju un braucamu pļāvēju. Ja jums patīk garas pastaigas, tad noteikti iesakām izvēlēties stumjamo zāles pļāvēju, bet ja tomēr vēlaties ātrāk un vieglāk nopļaut zālāju, tad izvēlieties braucamo. Reizēm arī braucamais padara pļaušanu ilgāku, ja nākas daudz manevrēt starp kokiem un krūmiem.

2.solis -funkciju atlase

Kad esat izvēlējies braukt vai staigāt, pirkumu noteiks divi faktori – budžets un ērtības. Jo vairāk tērēsit pļāvējam, jo izturīgāks, daudzpusīgāks, intuitīvāks un, iespējams, arī ātrāk darbus varēs paveikt.
Tas nenozīmē, ja pagalms ir liels, tad būs jāpērk braucamais zāles pļāvējs. Bet, jo lielāks un sarežģītāks ir pagalms, jo vairāk jādomā par pļāvēja funkciju izvēli.

Stumjamās pļaujmašīnas

Mēs sāksim ar stumjamiem pļāvējiem, kas ir viena no daudzpusīgākajām pļaušanas mašīnām. Stumjamie pļāvēji ir nedaudz līdzīgi automašīnām, jo tie ir pieejami ar plašu iespēju klāstu, kas visi palielina izmaksas un sarežģītību.

Nodalīsim visas galvenās sastāvdaļas un to, ko zāles pļāvējos izmanto:

Skatieties šādā veidā: jūs varat stumt pļāvēju, vai pļāvējs var pats stumties, tādā gadījumā tas ir vai nu priekšpiedziņas, vai aizmugures piedziņas pļāvējs (pēc brīža mēs nonāksim pie visu riteņu piedziņas). Pašpiedziņas pļāvējs padara jūsu dzīvi daudz vieglāku, pļaujot kalnus, nelīdzenas vietas. Nav nekas trakāks, kā zāles pļāvēja atkārtota stumšana kalnā.

Priekšējo riteņu piedziņa ir vislabākā uz līdzenas zemes ar daudziem šķēršļiem. Tas ļauj jums nospiest rokturi, samazinot priekšējo riteņu vilkmi un izgriezties pa stūriem un iziet no tiem. Tas ir stabils, uzticams pļāvējs ar viegli saprotamām un lietojamām funkcijām. Aizmugurējo riteņu piedziņa vislabāk darbojas pļaušanai kalnā un nelīdzenās vietās. Aizmugurējo riteņu piedziņa šeit darbojas labāk, jo, nospiežot rokturi, kas iet kalnā, priekšējās riepas nezaudēs vilci.
Vienkāršs pļāvējs, kam ir jābūt labai un vieglai kopšanai un servisa ziņā – mazām izmaksām. Jā, dažām pļaujmašīnām ir visu riteņu piedziņa, kas paredzēta māju īpašniekiem, kuriem jāpļauj kalnainas, mitras vietas, vairāk kalnā augšup, kas padara šo darbu vieglāku ar pilnpiedziņas zāles
pļāvēju. Šādi pļāvēji izturēs diezgan smagus pļaušanas apstākļus, ieskaitot nokaltušas virsmas un garu zāli.

Pļaujmašīnas

Ar motoru priekšā.
Ja varat to atļauties, tad to vajag izvērtēt. Nekļūdieties, mēs mīlam stumjamos pļāvējus. Bet, lai nodrošinātu ātrumu un efektivitāti, runājot par lielu zālienu, vienkārši nevar salīdzināt ar zāles pļāvēju.
Daudzi cilvēki brauc ar zāliena traktoru. Ar stūri un priekšā uzstādītu motoru šie izskatās un jūtas pazīstami. Motora izmēru diapazons ir no 18 līdz 25 ZS, un lielākajai daļai to ir viens cilindrs ar pakāpju modeļiem. Dažiem zāles pļāvēju modeļiem ir arī dzinēji ar elektronisku degvielas iesmidzināšanu.
Runājot par transmisijām, lētāki modeļi parasti ir ar sviru darbināmi pārnesumkārbas. Bet pakāpienam no turienes nāk pedāļa hidrostatiskā vai nepārtraukti mainīgā transmisija, ko darbina ar rokas pārslēgšanas sviru.

Ar motoru aizmugurē.
Daudziem cilvēkiem ar plašākiem mauriņiem, kas ir pārāk lieli, lai tos pļautu ar stumjamo pļāvēju, bet pārāk mazi traktoram vai nulles pagrieziena pļāvējam, tad jāņem pļāvēju ar aizmugurējo motoru.

Pļaujmašīnas ar nulles pagriezienu

Šie zāles pļāvēji ir sevi pierādījuši kā manevrēt spējīgākajiem, to sviras ļauj kontrolēt katram savu riteni, ir iespējams izbraukt ļoti šauras un apzaļumotas vietas, starp puķēm, krūmiem un kokiem. Šāda tipa zāles pļāvējus iegādājas arī uzņēmēji, kuri nodarbojas ar dārza dizainu, pļaušanu un citiem darbiem.