Kā izvēlēties sienas apgaismojumu – sienas lampu

Kā izvēlēties sienas apgaismojumu – sienas lampu

Neatkarīgi no tā, vai jūs interesē apkārtējā gaisma, uzdevuma gaisma vai vienkāršs akcents, pie sienas piestiprinātu ķermeņu iegāde var būt sarežģīta. Sienas gaismas, lampas gaitenim, telpai, lievenim vai āra zonai var pietiekoši izgaismot jūsu
vēlamo telpu un vietu. Šīs gaismas ir īpaši noderīgas telpās ar zemiem griestiem, kur galvenais gaismas avots nebūs griestu lampa vai lustra. Neatkarīgi no tā, vai jūs interesē apkārtējā gaisma, uzdevumu gaisma vai vienkāršs akcents, sienas lampas iegāde var būt. Lasiet tālāk, lai uzzinātu, kurš sienas lampu veids un stils vislabāk atbilst jūsu mājas vajadzībām.

Spilgtās gaismas izvēle

Sienas lampām jāpapildina visi griestu apgaismojumi telpā, kā arī mājas vai telpas arhitektūras stils un dekors. Pareizi izvēlētas sienas lampas var pievienot estētisko vērtību, kā arī kalpot visām funkcionālajām vajadzībām, kuras jūs no lampām varētu vēlēties. Gaismas ķermeņu veida izvēle, kas nodrošinās visfunkcionālāko gaismu, ir atkarīgs no jūsu vajadzībām. Vēlaties izveidot noskaņojumu, lasīt grāmatu, salikt modeļa lidmašīnu pie sava rakstāmgalda vai vienkārši gaitenī
apgaismojums, kad esat izvēlējies, tad pēc tam izvēlēties veidu, kas aprakstīti zemāk.

Svečtura veida lampas

Sienas svečtura lampas parasti ir ar vienu stiprinājumu, kas stiepjas no sienas līdz vienai spuldzei ar stikla, auduma vai porcelāna korpusu, lai gan var izmantot vairāk nekā vienu spuldzi (piemēram, svečturī, kuram ir trīs zariņi) . Sākotnēji sienas gaismekļi bija sveces, tad eļļas lampas un galu galā gāzu lampas. Daži vecāki
modeļi joprojām ir populāri, jo īpaši sveces ar palielināmo stiklu, to apkārtējās gaismas radīšanas dēļ. Elektriski darbināmie sveču svečturi interpretē sveces jēdzienu, izmantojot liesmas formas spuldzes, svecēm līdzīga kāta augšpusē.

Torchieres – sienu lampas

Torchieres ir sienas lampas, kas piestiprinātas pie sienas, bet atšķirībā no citām sienas lampām, šīs lampas novieto tuvāk sienai, kur gaisma tiek vērsta uz augšu, radot cita veida gaismu. Tā kā gaisma atduras griestos, sienas augšdaļā, nevis grīdā, pievērsiet uzmanību tam, kādas telpas varētu palikt slēptas ar šāda veida apgaismojumu.

Laternas – sienu lampas

Laternas bieži tiek izmantotas āra sienas apgaismojumam, nodrošinot tradicionāli elegantu, viesmīlīgu skatu. Ja tās ir uzstādītas durvju atslēgas pusē vai pie āra kāpnēm, laternas darbojas gan kā darba, gan kā drošības gaismas. Unikālu zemniecisku izskatu var panākt, uzstādot laternas iekštelpās.

Sienas apgaismojuma stili

Kaut arī daži māju īpašnieki izvēlas akcentēt savu istabu vai mājas stilu ar gaismas ķermeņiem, kas atbilst pārējam dekoram, daži iet pretēju ceļu, izvēloties apgaismojumu, kas izceļas. Zinot sevi un pazīstot populārus stila veidus, ir svarīgi saprast, kāds apgaismojuma stils vislabāk atbilst jūsu estētiskajai gaumei.

Koloniāls apgaismojums

Koloniālais periods bija vienkāršības laiks, un koloniālā stila ķermeņi atspoguļo šo mentalitāti, piedāvājot izsmalcinātības un praktiskuma sajūtu. Šīs sienas lampas atspoguļo praktiskumu un gaumi. Ļoti daudz labu īpašību ietver viens šāds apgaismojuma veids.

Misijas apgaismojums, jeb uzdevuma apgaismojums

Misijas stils attiecas uz vienkāršām līnijām un spēka izjūtu, kas izpaužas kastveida formās un siltās krāsās. Šis apgaismojums vērsīs gaismu uz leju un augšu aptuveni 45 grādu leņķi. Bieži tiek uzstādīts šāds apgaismojums kur tiek lasītas grāmatas vai veikti rokdarbi. Tā kā izvēle ir ļoti liela un plaša, tad arī ir jāņem vērā apgaismojuma uzstādīšana un lietošana, lai tā būtu pēc iespējas efektīvāka un arī gaumīga.

Sienas lampu atrašanās vieta

Lai apgaismotu apkārtējo vidi, sienas lampām jābūt vismaz 1,5 metru attālumā vienai no otras un tās ir jāuzstāda tādā augstumā, lai novērstu atspīdumu. Lai gan tas var atšķirties atkarībā no sienas lampas veida, vispārējs noteikums ir tāds, ka lampas apakšai jābūt 1,5 metru augstumā no grīdas.

Izmēri

Lai gan izmēri ir ļoti atšķirīgi, pirms jebkuru apgaismes ierīču izvēles jāņem vērā istabas vai telpas lielums. Acīmredzot liela izmēra sienas lampa šaurā gaitenī nebūs piemērota, un ārā, iespējams, nepietiks ar mazu laternu. Izdarot izvēli, ņemiet vērā vietas izmērus, telpā kurā plānojat uzstādīt gaismekļus, un to, cik daudz jums ir nepieciešams gaismas pārklājums, taču uzmanieties, ne vienmēr lielāka sienas lampa nozīmē lielāku gaismas pārklājumu; ēnošanas mehānismi un spuldzes jauda ietekmēs arī pārklājumu.

Kvalitāte

Kvalitāte ir termins, kas ietver daudzas detaļas par izvēlēto sienas lampu. Labas kvalitātes lampas tiks izgatavots no izturīgiem, rūsas, ūdens un / vai traipu izturīgiem materiāliem. Tas piedāvās stabilitāti sienas lampām un pareizi pildīs savu funkciju. Daži populāri sienas lampu materiālu ir varš, kapars, bronza, dzelzs, stikls un plastmasa.

Vadīklas

Sienas gaismas parasti kontrolē ar tālvadības slēdzi vai pogu, nevis ar slēdzi, kas piestiprināts pie sienas lampas. Apsveriet vadības izvietojumu, kā arī lietošanas ērtumu. Ja vēlaties, lai apgaismojumam (piemēram, gaitenī) būtu slēdzis, parasti priekšroka tiek dota pogām pie durvīm ieejot attiecīgajā telpā.

Sienu apgaismojuma izmaksas

Sienas gaismas cenas ir ļoti atšķirīgas, atkarībā no materiāla, veida, kvalitātes, stila un ražotāja. Kaut arī vienkārša matēta, stikla sienas lampas var maksāt 30 EUR, vai grezna matēta niķeļa sienas lampa varētu maksāt krietni virs 200 EUR. Parasti Viktorijas stila sienas lampas ir visdārgākās atkarībā no detaļām un materiāliem. Interneta veikalā www.inams.lv atradīsiet kvalitatīvas un lētas sienas lampas, kur ir pieejams arī plašs klāsts.