Kā izvēlēties griestu lampu?

Kā izvēlēties griestu lampu?

Runājot par apgaismojumu, pirms stila, apdares vai materiāliem ir jāņem vērā viena vissvarīgākā lieta un tas ir izmērs. Trīs vienkāršas specifikācijas, kuras jāņem vērā, lai izvēlētos labāko un piemērotāko griestu lampu. Tāpat kā viens nepareizs mērījums gatavojot ēst var sajaukt recepti, nepareiza izmēra griestu lampas izvēle var nopietni izjaukt jūsu telpas dizainu. Dizaineri iesaka laimīgo vidējo starp pārāk lielu un pārāk mazu; tādā veidā griestu lampa ir harmoniska ar telpas mērogu.

Lai izvēlētos pareizā izmēra griestu lampu, jāveic trīs svarīgi mērījumi: mērogs, klīrenss un atstatums. Lai uzzinātu katru, rīkojieties šādi:

Mērogs:

gaismas ķermeņa diametrs un augstums. Sāksim ar dažiem pamata parametriem, pirms iekļaujam mēbeles. Ņemiet vērā, ka šīs vadlīnijas attiecas uz griestu gaismām – lustrām, piekariņiem un atklātām lampām. Telpās – viesistabās un guļamistabās. Sāciet ar atvērtu telpu un ņemiet vērā telpas augstumu, garumu un platumu.

Diametrs

Lai noteiktu apgaismojuma ierīces diametru, kas vislabāk atbilst jūsu vietnei: Izmēriet telpas garumu un platumu pēdās. Piemērs: 3 metri un 4 metri Saskaitiet abus lielumus kopā Piemērs: 3 + 4 = 7 Apmainiet šo izmēru 7 uz centimetriem, kurus jāsareizina vēl ar 10 Tātad sanāk 70 centimetri. Tas būs maksimālais pieļaujamais griestu lampas lielums. Mēs ieteiktu izvēlēties par 10 – 20 centimetriem mazāku.

Augstums

Lai noteiktu jūsu telpai piemērotāko gaismas ķermeņa augstumu, rīkojieties šādi: Sāciet ar istabas augstumu (no grīdas līdz griestiem). Piemērs: 3 metru augsti griesti Reiziniet augstumu ar 3 un daliet uz 2. Piemērs: 3*3:2 = 4,5 Šis daudzums 4,5 ir jāsareizina ar 10, iegūstot 45 centimetrus. Tas ir ideāls griestu lampas augstums jūsu telpā. Tāpēc šādai istabai iesakām izvēlēties griestu lampu kura ir 50 centimetru plata un 45 centimetru augsta.

Kā saskaņot dažādas griestu lampas?

Mēs mīlam atvērtas koncepcijas mājas, taču vairāku istabu apskate vienlaikus rada dizaina izaicinājumu. Griestu gaismām jābūt saskaņotām ar jūsu virtuves kuloniem, ēdamistabas lustru un viesistabas apgaismojumu. Pat tradicionālās mājās dažādās telpās ir nepieciešams vienots dizaina plāns. Izpildiet profesionālo dizaineru padomus, lai apvienotu savu apgaismojuma shēmu: Ņemiet vērā savas mēbeles un arhitektūru – vai jums patīk minimālisma, mājīga kotedža, svinīga, moderna lauku māja vai mūsdienīgums? Izmēriet griestu augstumu, lai jūs zināt, kas derēs. Griestu lampai nav jāsakrīt ar citu istabu apgaismojumu – tām jābūt līdzīgām pēc mēroga, stila un krāsas. Nejauciet īpaši greznus apgaismojumus ar ļoti vienkāršiem griestu apgaismojumiem. Izvēlieties tumšu apdari, piemēram, melnu vai bronzu, ja jūsu mājās ir tumša durvju apdare Izvēlieties hromētu, matētu tēraudu vai melnu ar sudrabu, kā arī betona, ja jūsu mājās ir hromēta durvju apdare. Misiņš, zelts un melns lieliski darbojas ar misiņa apdari. Atkārtojiet dekoratīvās detaļas, novietojot sveces, statujas, gleznas, bildes ar rāmjiem, kas saskan ar apgaismojumu, lai nodrošinātu nepārtrauktību starp telpām.