Kā izvēlēties baterijas? Padomi bateriju izvēlei.

Kā izvēlēties baterijas? Padomi bateriju izvēlei.

Kā izvēlēties baterijas? Padomi bateriju izvēlei.

Kā izvēlēties baterijas?

Baterijas ir pārnēsājamas enerģijas krātuves. Baterijas baro mūsu lukturus, laternas, GPS ierīces, kameras, mūzikas atskaņotājus un daudz ko citu. Ideāls akumulators ļaus jums līdzsvarot ilgstošu darbību, augstu veiktspēju, zemas cenas un zemu ietekmi uz vidi. Lai iegādātos atbilstošas, lētas baterijas un tajā pašā laikā kvalitatīvas, jums iepriekš jāzina bateriju veidi un to ilgmūžība. Šajā ceļvedī mēs iepazīstinām jūs ar iespējām un iekļaujam dažādu bateriju veidu plusus un mīnusus, jo tie īpaši attiecas uz aktīvo dzīvesveida piekritējiem, piemēram, pārgājējiem, velosipēdistiem, slēpotājiem un alpīnistiem.

Padomi bateriju izvēlei:


Noskaidojiet, kāda izmēra baterijas jums nepieciešamas:
Tas ir vienkārši. Ja jūsu sīkrīks darbojas ar AAA baterijām, tas ir tas, kas jums nepieciešams. Varat meklēt pašā ierīcē norādi par nepieciešamo bateriju izmēru vai meklēt šo informāciju instrukcijās. Izlemiet starp vienreiz lietojamām vai atkārtoti uzlādējamām baterijām: vienreiz lietojamas
baterijas ir lētākas jau sākotnēji un tām ir lielāks uzglabāšanas laiks, taču uzlādējamās baterijas var izmantot atkal un atkal, padarot tās galu galā par rentablāku izvēli. Iegūstiet pareizā tipa baterijas: Izpratne par bateriju darbību un zināšana, kā sārma baterijas atšķiras no litija baterijām, bet NiMH – no litija joniem palīdzēs jums izvēlēties labāko bateriju
jūsu lietojumam. Pārbadiet, kāda izmēra baterijas jums nepieciešamas
Lai iegūtu pareizo baterijas izmēru, jums daudz nav jāzina par baterijām. To noskaidrot var būt tikpat vienkārši, pārbaudiet pašlaik ierīcē esošās baterijas un aizstājiet tās ar tāda paša izmēra baterijām (t.i., ja tur ir AAA baterijas, tad jums būs jāmeklē tieši tādas pašas AAA baterijas). Ja jums vēl nav ievietotas baterijas, meklējiet ierīcē kādas norādes vai pārbaudiet instrukcijas.
Jūs, iespējams, esat pazīstams ar AAA, AA, C un D baterijām. Šie burti ir lieluma rādītāji. Jo tālāks ir alfabēta burts rindas kārtībā, jo lielāka ir baterija (piemēram, D ir lielāks nekā C). Ja redzat burtu, kas izmantots vairāk nekā vienu reizi (piemēram, AA, AAA), jo vairāk reizes tas tiek izmantots, jo mazāka ir akumulatora baterija (piemēram, AAA ir mazāka nekā AA).

Monētu bateriju (sauktu arī par pogas bateriju) izmēri darbojas nedaudz savādāk. Šajās baterijās parasti ir divi burti, kam seko četri cipari. Pirmais burts norāda ķīmisko sastāvu, bet otrais norāda formu. Četri cipari apraksta izmēru, ar pirmajiem diviem apzīmējot diametru un ar pēdējiem diviem apzīmējot augstumu. Piemēram, ar CR2032 akumulatoru C apzīmē litiju, R norāda, ka baterija ir apaļa, un 2032 nozīmē, ka baterija ir 20 mm diametrā un 3,2 mm augsta.

Izvēlieties vienreiz lietojamu vai uzlādējamu bateriju?
Ja jūs iegādājaties cilindriskās baterijas, piemēram, AAA, AA, C vai D, jums ir iespēja iegādāties vienreiz lietojamas baterijas vai atkārtoti uzlādējamas baterijas (monētu baterijas, piemēram, CR2032, ir tikai vienreiz lietojamas). Abiem ir priekšrocības un trūkumi; Piedāvājam īsu ieskatu tajos:
Vienreiz lietojamas baterijas: Kad baterijām izbeidzas sula, jums tās ir jāizmet. Divi galvenie vienreiz lietojamo bateriju veidi ir sārma un litija.


Plusi:
Lētākas sākotnējās izmaksas nekā uzlādējamām baterijām.
Ļoti zems pašizlādes ātrums (enerģijas zudumi, ja to nelieto) ilgam glabāšanas laikam.
Plaši pieejamas.


Mīnusi:
Pēc pilnīgas izlādes baterijas ir jāizmet.

Uzlādējamās baterijas: Šīs baterijas ir izgatavotas tā, lai tās varētu uzlādēt atkal un atkal, dažos gadījumos līdz 500 vai vairāk reizēm. Divi galvenie uzlādējamo bateriju veidi ir niķeļa-metālu hidrīds un litija jonu.

Plusi:
Tā kā baterijas ir uzlādējamas, tās rada mazāk piesārņojuma nekā vienreiz lietojamās baterijas.
Baterijām ir labāka ilgtermiņa vērtība nekā vienreiz lietojamām baterijām (jo vairāk jūs tās
lietojat, jo rentablākas tās kļūst).


Mīnusi:
Dārgākas sākotnējās izmaksas nekā vienreizējām baterijām.

Iegādāties pareizā tipa baterijas
Kad esat izlēmuši par bateriju izmēru un izlēmuši par labu vienreiz lietojamu un atkārtoti
uzlādējamu bateriju iegādi, jums var būt noderīgi mazliet vairāk izprast par dažāda veida
baterijām. Pamatzināšanas par akumulatoru darbību un to saturu var pieņemt pamatotākus
lēmumus par jūsu vajadzībām piemērotāko akumulatoru veidu.